EuroSkills 2014

Od 2. do 4. oktobra 2014 je v Lillu v Franciji potekalo evropsko tekmovanje v poklicnih spretnostih EuroSkills 2014. Slovenijo je zastopalo 15 tekmovalcev, v sedmih poklicnih panogah: kamnoseštvu, lesarstvu, mehatroniki, informatiki, cvetličarstvu, aranžerstvu ter kuharstvu in strežbi.

V kategoriji kamnoseštvo je Leon Mahnič za Slovenijo osvojil srebrno medaljo. V kategorijah informatika, kuharstvo in strežba pa so slovenski tekmovalci osvojili medalje za odličnost.

 

Aljaž Jelen
Mentorska šola: Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana 
Mentor: Andreja Vehovec
Sodnik: Andreja Vehovec
Timotej Gruden
Mentorska šola: Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana 
Mentor: Andreja Vehovec
Sodnik: Andreja Vehovec
Alexei Drake
Mentorska šola: Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana 
Mentor: Andreja Vehovec
Sodnik: Andreja Vehovec
Vid Gladović
Mentorska šola: Šolski center Nova Gorica
Mentor: Tomislav Čermelj
Sodnik: Tomislav Čermelj
Jernej Puc
Mentorska šola: Šolski center Nova Gorica
Mentor: Tomislav Čermelj
Sodnik: Tomislav Čermelj
Simona Maček
Mentorska šola: išja strokovna šola za gostinstvo in turizem Bled
Mentor: Jože Zalar
Sodnik: Jože Zalar
Jurij Črnčec
Mentorska šola: Višja strokovna šola za gostinstvo in  turizem Maribor
Mentor: Lidija Šijanec
Sodnik: Lidija Šijanec
Jerica Žužek
Mentorska šola: Kmetijska šola Grm in biotehniška gimnazija
Mentor: Sabina Nemanič
Sodnik: Marjan Planinše
Simona Romih
Mentorska šola: Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje
Mentor: Mojca Sodin
Sodnik: Marjan Planinšek
Samanta Čoh
Mentorska šola: Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje
Mentor: Petra Pižmoht
Sodnik: Petra Pižmoht
Aleš Košak
Mentorska šola: Šolski center Novo mesto
Mentor: Slavko Mirtič
Sodnik: Slavko Mirtič
Marko Meglen
Mentorska šola: Šolski center Novo mesto
Mentor: Darko Brišar
Sodnik: Darko Brišar
Tomaž Zupančič
Mentorska šola: Šolski center Novo mesto
Mentor: Mihael Gorše
Sodnik: Mihael Gorše
Leon Mahnič
Mentorska organizacija: Jernej Bortolato s.p.
Mentorja: Jernej Bortolato in Maja Štembal Capuder
Sodnik: Jernej Bortolato
Lavra Maze
Mentorska šola: Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje
Mentor: Petra Pižmoht
Sodnik: Petra Pižmoht