Zaključek tekmovanja sloveniaskills 2018 za 7 panog

26. in 27. januarja 2018 se je na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani odvijala že 10. Informativa, sejem izobraževanja in poklicev, na kateri je oba dneva potekalo tudi nacionalno tekmovanje v poklicnih spretnostih – SloveniaSkills. Mladi strokovnjaki so tekmovali v panogah aranžerstvo, cvetličarstvo, kamnoseštvo, IKT, mehatronika, pohištveno in stavbno mizarstvo.

Informativa in SloveniaSkills sta dva edinstvena projekta v Sloveniji, ki si skupaj prizadevata za čim širšo promocijo različnih poklicev in izobraževalnih programov ter spodbujata povezovanje med izobraževalnimi institucijami in gospodarstvom za čim boljši in hitrejši razvoj ter napredek slovenske družbe.

Tekmovanje, ki je potekalo dva dni, mladim talentom omogoča edinstveno izkušnjo in znanje, da postanejo najboljši v svoji panogi.

Rezultati tekmovanj so:

ARANŽERSTVO

1. mesto – Nataša Bukovič, ŠHVU Celje, mentorica Petra Pižmoht

CVETLIČARSTVO

1. mesto – Brigita Klinar, ŠHVU Celje, mentorica Ana Sotošek
2. mesto – Eva Smodiš, BC Naklo, mentorica Sonja Jerič Štefe
3. mesto – Nina Kolar, ŠHVU Celje, mentorica Ana Sotošek
 

KAMNOSEŠTVO

1. mesto – Tilen Meglič, VSŠ Sežana, mentor Rok Verstovšek Tanšek
2. mesto – Rok Vidmar, SGGOŠ Ljubljana, mentor Janko Brunček
3. mesto – Jaka Modic, Opus d.o.o., mentor Jure Modic
 

MEHATRONIKA

1. mesto – Jure Kmetič in Jure Korbar, ŠC Celje, mentorja Matej Veber in Andro Glamnik
2. mesto – Matej Mayer in Gašper Laznik, ŠC Velenje, mentor Zvone Cencen
3. mesto – Nejc Klanjšček in Uroš Polanc, ŠC Nova Gorica, mentor Matej Pinosa
 

IKT

1. mesto -  Žiga Simončič in Martin Dagarin, Vegova Ljubljana, mentorja Andreja Vehovec in Marko Kastelic
2. mesto – Jaka Vrhovec in Nejc Zupančič, SŠTS Šiška, mentorja Maruša Perič in Uroš Kolar
3. mesto – Luka Kovačič in Anže Jenšterle, ŠC Novo mesto, mentorja Dejan Čurk in Gregor Mede
 

POHIŠTVENO MIZARSTVO

1. mesto – Jernej Poročnik, ŠC Slovenj Gradec, mentor Andrej Otto
2. mesto – Jaka Kožuh, ŠC Škofja Loka, mentor Bojan Prezelj
3. mesto – Mitja Kolenc, ŠC Novo mesto, mentor Darko Brišar
 

STAVBNO MIZARSTVO

1. mesto - Tadej Kalajžič, ŠC Slovenj Gradec, mentor Štefan Pirnat
2. mesto – Anže Stržinar, ŠC Škofja Loka, mentor Jože Gregorc
3. mesto – Denis Roberk, ŠC Novo mesto, mentor Mihael Gorše

 

Vsi tekmovalci in tekmovalke, ki so osvojili prvo mesto, so postali del slovenske ekipe in se bodo udeležili prestižnega tekmovanja Euroskills 2018, ki bo potekalo od 26. do 28. 9. 2018 v Budimpešti in se pridružili Eminu Tiganju, ki bo tekmoval v kategoriji strežba in Sebastjanu Plevčaku, ki bo svoje znanje pokazal v kuharstvu.

 

 

Kategorija novice: