Tekmovalci

Od 26. do 28. septembra 2018 je v Budimpešti potekalo evropsko tekmovanje v poklicnih spretnostih EuroSkills 2018. Slovenijo je zastopalo 12 tekmovalcev, v desetih poklicnih panogah: mehatroniki, kamnoseštvu, pohištvenem mizarstvu, stavbnem mizarstvu, informatiki, cvetličarstvu, aranžerstvu, slikopleskarstvu, kuharstvu in strežbi.

Jure Korbar
Panoga: Mehatronika
Mentorska šola: Šolski center Celje
Mentor: Matej Veber in Andro Glamnik
Sodnik: Andrej Čebular, Festo, d.o.o.

Tilen Meglič
Panoga: Kamnoseštvo
Mentor: Rok Verstovšek Tanšek
Sodnik: Jernej Bortolato

Jure Kmetič
Panoga: Mehatronika
Mentorska šola: Šolski center Celje
Mentor: Matej Veber in Andro Glamnik
Sodnik: Andrej Čebular, Festo, d.o.o.

Aljaž Žvokelj
Panoga: Slikopleskarstvo
Mentor: Klemen Žvokelj
Sodnik: Matjaž Majdič

Jaka Kožuh
Panoga: Pohištveno mizarstvo
Mentorska šola: Šolski center Škofja Loka
Mentor: Aleš Malnarič
Sodnik: Mihael Gorše

Tadej Kalajžič
Panoga: Stavbno mizarstvo
Mentorska šola: Šolski center Slovenj Gradec
Mentor: Štefan Pirnat
Sodnik: Andrej Otto

Brigita Klinar
Panoga: Cvetličarstvo
Mentorska šola: Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje
Mentor: Ana Sotošek
Sodnik: Marjan Planinšek

Gašper Rjavec
Panoga: Kuharstvo
Mentorska šola: Biotehniški izobraževalni center Ljubljana
Mentor: Neli Selan
Sodnik: Alma Rekić

Emin Tiganj
Panoga: Strežba
Mentorska šola: Biotehniški izobraževalni center Ljubljana
Mentor: Boštjan Humski
Sodnik: Aida Kadič

Žiga Simončič
Panoga: IKT
Mentorska šola: Vegova Ljubljana
Mentor: Andreja Vehovec in Marko Kastelic
Sodnik: Timotej Gruden

Martin Dagarin
Panoga: IKT
Mentorska šola: Vegova Ljubljana
Mentor: Andreja Vehovec in Marko Kastelic
Sodnik: Timotej Gruden

Nataša Bukovič
Panoga: Aranžerstvo
Mentorska šola: Šola za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje
Sodnik: Petra Pižmoht

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada/Evropskega sklada za regionalni razvoj/Kohezijskega sklada. Več o projektu na www.cpi.si